Estetik veya rekonstrüktif meme cerrahisini hedefleyen hastalara yardımcı olmak için Artırılmış Gerçeklik

LAUSANNE, SWITZERLAND, June 18, 2018 /EINPresswire.com/ — Meme ameliyatı (örn. meme büyütme, meme rekonstrüksiyonu, meme kaldırma, lipofilling/yağ enjeksiyonu) yaptırmak isteyen bayanlar için en zor kararlardan biri doğru implantı seçmektir. Farklı cerrahi teknikler ve implantların yerleştirilmesindeki birçok seçenek ile kombine edilen piyasadaki binlerce farklı implant milyonlarca seçeneği tam olarak yansıtmaktadır.

En gelişmiş 3D ve 4D görüntüleme teknolojisiyle birkaç yıllık gelişmiş tıbbi ve bilimsel araştırmaları bir araya getiren Crisalix, estetik ve rekonstrüktif meme cerrahisine yönelik ilk 4D Artırılmış Gerçeklik yazılımını piyasaya sürüyor. Doktor öncelikle 3D meme görünümü elde etmek için hastasını tarar. Hasta daha sonra bıçak altına bile girmeden ekranda yeni görüntüsünü bir aynaya benzer şekilde gerçek zamanlı olarak görebilir.

"Crisalix'in 4D Artırılmış Gerçekliği, hastaların kendilerini hareketli ve tam orantılı olarak, gerçek zamanda görmelerini sağlayan tek çözümdür. Bu, herhangi bir hasta için en gelişmiş eğitim aracıdır ve uygulanmaya başladığından bu yana, meme uygulamalarım artan dönüşüm oranı ve memnuniyetle çok değişti" diyor kurul sertifikalı plastik cerrahi uzmanı Constantin Stan MD PhD. Cronosmed Meme kliniği – Bükreş, Romanya.

Hastalar, şu temel e-sağlık yenilikleri sayesinde artık ameliyattan önce tamamen üç boyutlu bir deneyim yaşayabilecekler:

· CANLI: hastalar artık yeni bedenlerini hareket ederken veya duruşlarını değiştirirken görebilir, böylece yeni görünümlerinin gerçek hayatta nasıl olacağını hissedebilirler

· GERÇEK ZAMANLI: her şey anında gerçekleştiğinden, yeni bedenlerinin halihazırda onunla yaşıyormuş gibi nasıl görünmesini istediklerini açıkça ifade edebilirler

· TAM VÜCUT ORANLARI: tepeden tırnağa vücudun tamamını içeren en gerçekçi deneyim: doğru implantı seçerken muhtemelen en önemli noktalardan biri

"Sanal gerçeklik ve yeni artırılmış gerçeklik özellikleri gibi gelişmiş görüntüleme teknolojilerine sahip Crisalix, implantlı meme büyütme alanında ezber bozan bir ilerlemedir. Bu sonuç tahmin araçlarıyla, hasta ve cerrah arasındaki iletişim çok daha kusursuz hale gelir, bu da daha mutlu hastalar ve daha güvenli bir operasyon demektir" diyor kurul sertifikalı plastik cerrahi uzmanı Dennis C. Hammond MD. Grand Rapids Plastik Cerrahi Uzmanı, Grand Rapids Michigan, Amerika Birleşik Devletleri.

"Etkileyici ve hastaları değerlendirmenin yeni bir yolu. Hiç şüphesiz Crisalix 4D Artırılmış Gerçeklik, plastik cerrahi uygulamaları için çok önemli bir araç haline geldi." diyor kurul sertifikalı plastik cerrahi uzmanı, eski AMCPER, Clinica Medica Sur, Meksika başkanı Dr. Alfonso Vallarta.

"Bir kozmetik cerrahi uzmanı olarak sadece tatmin edici sonuçlar sağlamak değil, aynı zamanda ikna edici istişareler de sunmak istiyoruz. Yazılım, kullanıcı dostu bir şekilde tasarlanmıştır ve simülasyonlar hasta ile iletişimi kolaylaştırır. Yakın zaman önce geliştirilen AR özelliği, hastaların yeni görünümlerini herhangi bir cerrahi müdahale olmadan görebilmelerini sağlar, böylece önerilen operasyonu onaylayarak operasyon öncesi konsültasyon süresini hızlandırabilirler." diyor kurul sertifikalı plastik cerrahi uzmanı, Tayvan Aphrodite Li-Zhi Medical Clinic Başkanı Dr. Chang.

Crisalix, 28 Nisan – 30 Nisan arası New York'ta düzenlenen ve büyük ölçüde dünyanın en önemli bilimsel tıbbi olaylarından biri olarak kabul edilen Amerikan Estetik ve Plastik Cerrahi Derneği Toplantısı 2018'de bir avanprömiyer olarak bu ezber bozan tıbbi çözümü başarılı bir şekilde sundu ve 7 Haziran 2018'de Stockholm'da düzenlenen Beauty Through Science (BTS) toplantısında resmi olarak lansmanını yaptı.

"Bu yeni teknolojinin BTS toplantımızda lanse edilmesinden ve Akademikliniken'in bu teknolojinin İskandinavya'da kullanımına öncülük etmesinden dolayı mutluyum ve bundan onur duyuyorum. Hasta ile iletişimdeki engellerden biri de hastalara meme büyütme sonucunun gerçekçi bir resmini vermektir. Crisalix'in Artırılmış Gerçeklik teknolojisi, geleneksel 3D tekniklerine kıyasla sonuçların tahmin edilmesinde daha yüksek bir gerçekçilik seviyesi sağlıyor" diyor Stockholm, İsveç Akademikliniken kurucusu ve ortağı, kurul sertifikalı plastik cerrahi uzmanı Dr. Per Heden.

Burada sözlerinden alıntı yapılan tüm cerrahların Crisalix ile herhangi bir mali ilişkisi yoktur ve bu nedenle, söyledikleri kendilerine aittir.

Crisalix hakkında:

Crisalix, dünyanın dört bir yanındaki estetik, plastik ve rekonstrüktif cerrahi uzmanları ve hastalarının özel çevrimiçi 3D ve 4D Artırılmış Gerçeklik ve Sanal Gerçeklik teknolojisi ile “Operasyondan sonra nasıl görüneceğim?” sorusunu yanıtlamalarını sağlar.

Fotoğraflar veya 2D dönüştürme gibi geleneksel konsültasyonlarla kıyaslandığında, 1500’ü aşkın plastik cerrah tarafından 40000 Crisalix konsültasyonundan oluşan, bu alanda yapılmış en büyük uluslararası klinik çalışma sonucunda, bilimsel olarak kanıtlanmış aşağıdaki benzersiz sonuçlara ulaşılmıştır:

– Hasta kararı: konsültasyon başına iki kat daha fazla ameliyat (dönüşüm oranı).

– Başkalarına tavsiye etme: Hastaların %99'u cerrahlarını öneriyor.

– Yeniden operasyon gereksinimini ve ameliyat sonrası memnuniyetsizliğini azaltır: Standart memnuniyet oranı %80-85 iken, ameliyat sonrası memnuniyet oranı %99.

Gelişmiş sağlık taraması ve son bilgi teknolojisini bir araya getiren Crisalix'in yenilikçi teknolojisi 5 kıtada en tanınmış klinik ve cerrahlar tarafından kullanılmakta olup günümüzde 3D görüntülemede lider durumdadır.​

Natalia Zakharova
Crisalix
+ 41 21 530 70 04
email us here

Yeni Crisalix 4D Artırılmış Gerçeklik hakkında daha fazla bilgi almak için bu videoyu izleyin


Source: EIN Presswire